Galavečer 2014
Galavečery

  

Slavnostní okamžik ročníku 2013/2014 nastal dne 18. června 2014. Galavečer se poprvé konal v sále Rotunda historické budovy pavilonu A na brněnském výstavišti. Pro změnu se organizátoři rozhodli z důvodu uspokojení velkého počtu zájemců o účast. Na počest nejlepších juniorských mistrů republiky ve vybraných oborech se do Brna sjelo 430 hostů.

 

Kromě nominovaných laureátů a zástupců škol, přijali pozvání také představitelé cechů a společenství. V hledišti zasedli i zástupci odborné veřejnosti a společenského života. V úvodu večera zazněla zdravice od prezidenta republiky Miloše Zemana.

 

 

              

 

 

Programem provázeli moderátoři České televize Petra Polzerová a Jaromír  Šallé, účinkovaly kapely Fčeličky a Hrdza, která Slovensko reprezentovala v Eurovizi, speciální číslo na motivy Českých ručiček zatančila skupina CreDance - účastník Česko Slovensko má talent. Kromě loňské hymny Českých ručiček, kterou si můžete poslechnout z úvodní strany, byl hostům představen další song ušitý na míru: Óda na řemesla z dílny Víta Šujana a Romana Veverky.

 

 

 

 

Až na jednoho se k převzetí ocenění dostavilo všech 22 laureátů ročníku 2013/2014 osobně. Doprovázeli je mistři nebo ředitelé škol. Všichni obdrželi čestná uznání s perokresbou akademického malíře Františka Hanáčka a samozřejmě zlatou plaketu ČESKÉ RUČIČKY 2014.

Oceněny byly osobnosti, které se významně zasloužily o vznik a rozvoj projektu a jako každoročně i výjimečné pedagogické osobnosti.

 

 

         

 

 

Připomenuti byli 3 laureáti ročníku 2010 - Simona Čápková, Miroslav Slaný a Jan Lec. Všichni představili své příběhy a přijali ocenění.

 

 

               

 

 

Organizace slavnostního galavečera se již tradičně zhostila Střední škola stavebních řemesel Brno - Bosonohy, raut připravila Střední škola potravinářská, obchodu a služeb Brno a o krásnou květinovou výzdobu se postarala Střední zahradnická škola Rajhrad.

 

 

 

 

 

 

               

 

 

Poděkování patří všem partnerům, bez jejichž přízně  a finanční podpory by nebylo možné projekt realizovat.

 

Čtěte tiskovou zprávu .