Galavečer 2015
Galavečery

Ke slavnostnímu zakončení sedmého ročníku Přehlídky jsme se sešli dne 17. června 2015. Na setkání s 22 laureáty – nejlepšími juniorskými mistry svých oborů ročníku 2014/2015 se sjelo 445 hostů.

 

 

          

 

 

Lesk večeru dodala osobní účast předsedy vlády České republiky Bohuslava Sobotky, předsedy Asociace krajů České republiky a hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška a dalších významných představitelů politického života. V úvodu večera zazněla zdravice prezidenta České republiky.

 

 

     

 

 

Kromě nominovaných laureátů, jejich pedagogů a rodinných příslušníků se galavečera zúčastnili představitelé strategických partnerů Přehlídky – Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstva práce a sociálních věcí, Ministerstva průmyslu a obchodu a Ministerstva zemědělství, dále pak představitelé zaměstnaneckých svazů, Svazu průmyslu a dopravy České republiky a Hospodářské komory České republiky, představitelé České akademie věd, Římskokatolické církve a vysokých škol. Nechyběli zástupci partnerů a sponzorů 7. ročníku Přehlídky.

 

 

      

 

 

Večerem provázela herecká a moderátorská dvojice Ivana Andrlová a Jan Čenský, účinkovaly kapela Midnight Coffee Session, Komediomat herců Romana Blumaiera a Saši Stankova, dětský orchestr Teammus a pěvecký dětský orchestr Kapky a kapičky.

 

 

           

 

 

Dle zvyklostí byla i letos oceněna práce tří významných pedagogických osobností. Hodnotné dary a čestná uznání si odnesli mistři v oborech elektro – Zdeněk Andrýs, stavebnictví – Vladislav Košťál a zemědělství – Pavel Rubeš. 

 

 

          

 

 

Zachována zůstala i tradice seznamování s příběhy bývalých laureátů. Letos byli pozvaní ti, co si plakety odvezli v roce 2011 – kadeřnice Kristýna Citterbardová, automechanik František Krátký a klempíř Radek Bojanovský. Všichni se svému řemeslu s úspěchem dodnes věnují a jsou spokojeni. Od nás si odvezli ocenění jako památku na dnešní večer. Věříme, že i jejich příběhy se mohou stát motivací pro budoucí juniorské mistry.

 

 

       

 

 

Organizace slavnostního galavečera se opět úspěšně ujala Střední škola stavebních řemesel Brno – Bosonohy, raut připravila Střední škola potravinářská, obchodu a služeb Brno a bohatou květinovou výzdobu aranžovala Střední zahradnická škola Rajhrad.

 

      

 

Novinkou letos byly ukázky žákovských prací rozmístěné ve vstupním foyer, které svou nápaditostí zaujaly nejednoho hosta. 

 

 

 

 

Děkujeme všem partnerům, bez jejichž přízně a finanční podpory

by nebylo možné projekt realizovat.

 

 

V den galavečera byly České ručičky v pořadu Dobré ráno:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10435049455-dobre-rano/315292320020056/video/

 

O galavečeru informovaly oficiální stránky Jihomoravského kraje:

http://www.kr-jihomoravsky.cz/Default.aspx?ID=265861&TypeID=2