Galavečer 2016
Galavečery

Ke slavnostnímu zakončení osmého ročníku Přehlídky jsme se sešli dne 15. června 2016. Na setkání s 22 laureáty – nejlepšími juniorskými mistry svých oborů ročníku 2015/2016 se sjelo 440 hostů.

 

 

       

 

 

Lesk večeru dodala osobní účast ministryně školství Kateřiny Valachové, člena Senátu Parlamentu České republiky a náměstka hejtmana Jihomoravského kraje Stanislava Juránka a dalších významných představitelů politického a společenského života. V úvodu večera zazněla zdravice prezidenta České republiky a rovněž zdravice předsedy vlády České republiky.

 

 

           

 

 

Kromě nominovaných laureátů, jejich pedagogů a rodinných příslušníků se galavečera zúčastnili představitelé strategických partnerů Přehlídky – Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstva práce a sociálních věcí, Ministerstva průmyslu a obchodu a Ministerstva zemědělství, dále pak představitelé zaměstnaneckých svazů, Svazu průmyslu a dopravy České republiky a Hospodářské komory České republiky. Nechyběli zástupci partnerů a sponzorů 8. ročníku Přehlídky.

 

 

               

 

 

Večerem provázel herec a moderátor Jan Čenský, účinkoval Prague Cello Quartet, Komediomat herců Romana Blumaiera a Táni Malíkové, dětský orchestr Teammus a pěvecký dětský orchestr Kapky a kapičky. Programem se nesly melodie vážné hudby i slavných muzikálů.

 

 

               

 

 

Dle zvyklostí byla i letos oceněna práce tří významných pedagogických osobností. Hodnotné dary a čestná uznání si odnesli mistři v oborech služby – Miroslava Mertlíková, automobilní – Milan Vorel a strojírenství – Zdeněk Bubník. 

 

 

        

 

 

Zachována zůstala i tradice seznamování s příběhy bývalých laureátů. Letos byly pozvány dvě laureátky, co si plakety odvezly v ročníku 2012/2013 – zahradnice Petra Kolíšková a kosmetička Markéta Ciečková. Obě se svému řemeslu s úspěchem dodnes věnují a jsou spokojené. Z důvodu nemoci se však na poslední chvíli musely z účasti na galavečeru omluvit. I to se může stát. Náš slavnostní galavečer nemá žádné generálky nebo předpremiéry. Koná se jedinkrát a takříkajíc naostro. Mladým ženám budou připravená ocenění zaslána, aby o památku na dnešní večer nepřišly.

 

 

       

 

 

Organizace slavnostního galavečera se opět úspěšně ujala Střední škola stavebních řemesel Brno – Bosonohy, příspěvková organizace, raut připravila Střední škola Brno, Charbulova, příspěvková organizace a bohatou květinovou výzdobu aranžovala Střední zahradnická škola Rajhrad, příspěvková organizace.

 

 

       

 

 

Po loňské příjemné zkušenosti s ukázkami žákovských prací rozmístěnými ve vstupním foyer, které svou nápaditostí zaujaly nejednoho hosta, byly letos prostory pavilonu vyzdobeny také fotografiemi laureátů. Nechyběla ani kronika všech uplynulých ročníků.

 

 

              

 

 

Novinkou byla letos část programu situovaná před pavilon, jež doprovázela závěrečný slavnostní raut. Hosté byli překvapeni a dokázali pochvalami ocenit organizátory, kteří se od rána potýkali s nepřízní počasí.

 

 

       

 

 

Děkujeme všem partnerům,

bez jejichž přízně a finanční podpory by nebylo možné projekt realizovat.